۶۰ ماهواره استارلینك به فضا پرتاب شدند

۶۰ ماهواره استارلینك به فضا پرتاب شدند به گزارش دیجیتالر شركت ˮاسپیس ایكسˮ اعلام نمود كه پرتاب ۶۰ ماهواره ˮاستارلینك ˮ كه روز گذشته به دلیل شرایط بد جوی به تعویق افتاد، سرانجام امروز(چهارشنبه ۹ بهمن) با موفقیت انجام شد.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، ۶۰ ماهواره جدید از سری ماهواره های "استارلینك"(Starlink) سوار بر موشك "فالكون ۹" از پایگاه پرتاب "كیپ كاناورال"(Cape Canaveral) در فلوریدا به مدار زمین پرتاب شدند.
قرار بود روز گذشته عصر این ۶۰ ماهواره "استارلینك" راهی مدار زمین شوند كه به علت شرایط نامساعد جوی به تعویق افتاد.
شركت "اسپیس ایكس" روز گذشته به دنبال این اتفاق در توئیتر خود نوشت: وزش باد شدید در جو فوقانی دلیل به تعویق افتادن پرتاب "استارلینك" است.
"ایلان ماسك" بنیانگذار "اسپیس ایكس" می خواهد هزاران ماهواره را به فضا ارسال نماید تا استفاده از اینترنت را برای مردم مناطق محروم هم فراهم آورد.
این مأموریت "استارلینك v۱.۰ L۳" نامگذاری و طی آن ماهواره های استارلینك سوار بر موشك "فالكون ۹" به فضا پرتاب شدند.
این دومین مأموریت پرتاب مداری "فالكون ۹" در سال ۲۰۲۰ میلادی بود، ولی به صورت كلی سومین مأموریت فالكون ۹ است، چونكه در اوایل ماه جاری توانایی كپسول دراگون در بازگشت به زمین در صورت بروز هرگونه مشكل هنگام صعود توسط این موشك آزمایش شد و كپسول دراگون با استفاده از "فالكون ۹" این كار را انجام داد.
سپس شركت اسپیس ایكس اعلام نمود كه زمان پرتاب بعدی استارلینك روز چهارشنبه ساعت ۹: ۲۸ به وقت EST(۱۷: ۵۸ به وقت ایران) خواهد بود و وضعیت هوا برای پرتاب در این روز تا ۸۰ درصد مطلوب گزارش شده است.
در این مأموریت ۶۰ ماهواره استارلینك به فضا پرتاب شد كه هر كدام از این ماهواره ها ۲۶۰ كیلوگرم وزن دارند و مجموع بار "فالكون ۹" را به ۱۵ هزار و ۶۰۰ كیلوگرم می رسانند.
ماهواره های "استارلینك" بخشی از برنامه "اسپیس ایكس" برای سرویس جدید و پرسرعت اینترنت هستند. این طرح در اوایل سال ۲۰۱۵ با درخواست "ایلان ماسك" مدیرعامل این شركت از كمیته ارتباطات فدرال در خصوص اجازه آزمایش ایده خود برای تأسیس یك پهنای باند جهانی شروع شد. وی در سال ۲۰۱۷ برنامه استارلینك را بعنوان یك سیستم پهنای باند ارزان قیمت كه می تواند دسترسی به اینترنت را در سراسر جهان فراهم آورد، به ثبت رساند.1398/11/11
00:33:38
5.0 / 5
4605
تگهای خبر: اینترنت , سرویس , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات