آلفابت برنامه بادبادك های تولید انرژی را كنار می گذارد

آلفابت برنامه بادبادك های تولید انرژی را كنار می گذارد به گزارش دیجیتالر شركت ˮآلفابتˮ كه شركت مادر گوگل و حامی شركت ˮماكانیˮ(Makani) برای تولید توربین های بادی هوابرد است، دست حمایت خویش را از پشت این شركت برداشته است.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، فعالیت چندین ساله شركت "آلفابت"(Alphabet) روی توسعه بادبادك های تولید انرژی متوقف گردید. این شركت كه شركت مادر گوگل است، به حمایت و همكاری خود در زمینه فناوری تولید انرژی از انرژی باد كه توسط شركت "ماكانی"(Makani) انجام می شود، تمام كرد.
"آلفابت" در توضیح این كار خود می گوید مسیر رسیدن به تجارت پایدار با این فناوری، بسیار طولانی تر و پرمخاطره تر از آن چیزی است كه انتظار می رفت.
شركت "آلفابت" تمركز "ماكانی" را روی این حوزه دوست داشت، اما احساس كرد كه می تواند تلاش خویش را در حوزه هایی به كار گیرد كه به اعتقاد سران این شركت می تواند تاثیر بیشتری داشته باشد.
این اتفاق لزوماً به معنای تعطیل شدن شركت "ماكانی" نیست، بلكه شركت "شل"(Shell) سرمایه گذار جدید این شركت در حال بررسی گزینه ها برای ادامه كار بر روی فناوری بادبادك های تولید انرژی است، باآنكه "ماكانی" در مورد چگونگی این مورد توضیحی نداده است.
این شركت تحت حمایت "آلفابت" به پیشرفت هایی در این پروژه رشیده بود و یك پروژه نمایشی ۲۰ كیلو واتی را راه اندازی نمود و آنرا به یك بادبادك با قابلیت تولید ۶۰۰ كیلو وات انرژی بهبود بخشید.
تحلیل گران می گویند این كار "آلفابت" بیشتر از هر چیز، نشان دهنده استراتژی محافظه كارانه این شركت است. هنگامی كه گوگل در سال ۲۰۱۳ شركت "ماكانی" را خریداری كرد، شركتی بود كه مایل بود در راه توسعه اشكال مختلفی از فناوری، خواه یك بادبادك تولید انرژی باشد یا یك بالن اینترنت و عینك هوشمند، ریسك كند. حالا اما به نظر می آید قید هزینه های تقریباً اضافی را زده است و می خواهد به سراغ پروژه هایی برود كه در همان مرحله اولیه سودآور باشند.
حالا در سال ۲۰۲۰ داستان بسیار متفاوت شده است. گوگل حالا فقط بخشی از "آلفابت" است و "سرگی برین" و "لری پیج" بنیانگذاران آرمان گرای گوگل دیگر بخشی از رهبران آن نیستند. "آلفابت" هم اكنون یك شركت واقع بین و عملگرا شده است كه علاقه دارد از كلیه مشاغل خود سود بدست آورد و این امكان دارد به معنای قطع پروژه های ضعیف و دیربازده باشد، حتی اگر در نهایت نوید بخش باشند.1398/12/01
13:39:09
5.0 / 5
4210
تگهای خبر: اینترنت , تولید , سرمایه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات