وضعیت اینترنت خانگی بهتر می شود؟

وضعیت اینترنت خانگی بهتر می شود؟ به گزارش دیجیتالر نایب رییس شركت ارتباطات زیرساخت از بهبود وضعیت عمومی سرعت اینترنت های خانگی اطلاع داد.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، از روزی كه خبر رسمی ورود ویروس كرونا به كشور انتشار یافت، تابحال شیوع بیماری كووید ۱۹ كه میزبان این ویروس می باشد، روند صعودی داشته و در حال گسترش است. بنابراین از آنجاكه حضور در مكان های عمومی از بیشترین احتمالات مبتلا شدن به این ویروس و مبتلا شدن به آن به آسانی با قرار گرفتن در معرض عطسه ها و سرفه های یك مبتلا و دست دادن با وی است، مسؤلان تلاش در كاهش حضور افراد در اماكن عمومی دارند.
اما در این روزها كه حضور افراد در مراكز آموزشی، اداری و امكان عمومی كاهش یافته و بسیاری ماندن در خانه را ترجیح داده اند، برخی فعالیتهای كاری خویش را به صورت دوركاری انجام می دهند و دانش آموزان و دانشجویان هم از ابزارهای فناوری اطلاعات برای یادگیری از راه دور استفاده می نمایند، استفاده از دیتا افزایش یافته و این مورد منجربه كاهش كیفیت اینترنت شده است.
از طرفی با عنایت به این كه كرونا در كشور مهار نشده و تعداد مبتلایان به این ویروس روزبه روز افزایش می یابد، خیلی از كاربران خواهان امكاناتی همچون اینترنت مجانی برای گذراندن این اوقات در منازل بودند؛ موضوعی كه وزیر ارتباطات با آن موافقت نمود و از ارائه ۱۰۰ گیگ اینترنت مجانی ثابت اطلاع داد.
این اینترنت مجانی البته در مواردی منجربه افت كیفیت و نارضایتی كاربران شده بود. در این راستا سجاد بنابی -نایب رئیس شركت ارتباطات زیرساخت- در توییتر خود نوشت: امروز جلسه ی چهار ساعته ای با حضور وزیر ارتباطات و مدیران سازمان تنظیم مقررات و زیرساخت جهت بررسی وضعیت سرعت اینترنت كاربران ثابت داشتیم. خلاصه وضعیت نشان داده است ‏رشد مصرف كاربران دو برابر سه هفته پیش است.
وی توضیح داد: شركت آسیاتك در ۱۰ استان با مشكل پرشدن ظرفیت خطوط انتقال بین استانی مواجه بود. این ظرفیت ها از جانب شركت زیرساخت تأمین و واگذار شد. شركت نداگسترصبا (صبانت) با پرشدن شدید ظرفیت انتقال بین استانی و اینترنت مواجه بود و گراف های این شركت نشان دهنده وضعیت بد كیفیت سرویس از ساعت ۱۴ هر روز تا ساعت ۱ صبح بود. هم اكنون، شركت مخابرات ایران و زیرساخت در حال ارتقای مدارات انتقال این شركت هستند.
‏ نایب رییس شركت ارتباطات زیرساخت افزود: شركت داتك هم با پر شدن شدید ظرفیت ارتباط بین مراكز مخابراتی درون شهری و هم ارتباطات اینترنت مواجه بود. برای این شركت هم كه پهنای باندش را از شركت رسپینا تأمین می كند، ارتقای مدارات شروع شد. مخابرات استان اصفهان با مشكل فنی در بالانس ترافیك اینترنت بین لینك های فعلی مواجه بود كه با تغییر تنظیمات و اصلاح بالانس، مشكل برطرف شد.
بنابی با اشاره به اینكه از مجموع بیشتر از ۱۴۰۰ مركز مخابراتی كشور، تجهیزات انتقال شركت مخابرات ایران در ۷۰ مركز نیازمند ارتقای سخت افزاری است، اضافه كرد: حدود ۲۰ مركز از این ۷۰ مركز در استان كرمان واقع است. حل مشكل این ۷۰ مركز كه عموما كم ظرفیت هستند در مدت كوتاه قابل رفع نیست و باید خرید تجهیزات و نصب پیگیری شود. پر شدن ظرفیت ارتباطات اینترنتی شركت های مخابرات استان خراسان رضوی و مخابرات استان تهران هم با افزایش ظرفیت ارتباطات آنها حل شد.
او در آخر تصریح كرد: با ارتقاهای صورت گرفته، امشب وضعیت عمومی سرعت اینترنت های خانگی به مراتب بهتر از روز گذشته خواهد بود. این جلسه فردا هم برگزار و وضعیت باردیگر بررسی و اقدامات پیگیری خواهد شد.1398/12/22
23:42:31
5.0 / 5
3814
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , ساخت , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات