در تسلا و به منظور مقابله با كرونا صورت گرفت

ساخت دستگاه تنفس مصنوعی از قطعات خودرو

ساخت دستگاه تنفس مصنوعی از قطعات خودرو به گزارش دیجیتالر شركت خودروسازی تسلا در جهت همكاری برای مقابله همگانی با شیوع بیماری همه گیر كووید-19 مبادرت به ساخت دستگاه تنفس مصنوعی(ونتیلاتور) از قطعاتی كه برای ساخت خودروی تسلا مدل 3 استفاده می شود، كرده است و طبق اعلام ˮایلان ماسكˮ رئیس این شركت، یكی از كارخانه های این شركت در نیویورك بزودی برای ساخت این ونتیلاتورها بازگشایی خواهد شد.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، كارخانه های تولید خودرو های برقی تسلا به علت شیوع بیماری همه گیر كروناویروس جدید بسته شده اند، اما تسلا هم مانند سایر خودروسازان، مبادرت به ساخت تجهیزات لازم بیمارستانی در این روزهای بحرانی كرده است.
هم اكنون این شركت ویدئویی در یوتیوب منتشر نموده است كه نمونه اولیه ونتیلاتور یا دستگاه تنفس مصنوعی ساخته شده با قطعات خودروی برقی تسلا مدل 3 همچون صفحه نمایش و سیستم سرگرمی این خودرو را نشان داده است.
اكسیژن بیمارستانی به محفظه مخلوط كن تسلا (بخش مورد استفاده در خودرو های تسلا) می رود، سپس از راه دستگاه تقویت كننده طراحی شده تسلا كه توسط كامپیوتر ها و سیستم سرگرمی تسلا كنترل می شود، پمپاژ می شود. سپس كلیه علایم حیاتی بیمار در صفحه نمایشگری كه در اصل متعلق به خودروی مدل 3 است، نمایش داده می شود.
تسلا به همراه شركت های فورد و جنرال موتورز متعهد شده اند كه به اهدا یا ساخت ونتیلاتورها اقدام نمایند و "ایلان ماسك" مدیرعامل تسلا اخیراً اظهار داشت كه كارخانه نیویورك تسلا بزودی برای تولید این دستگاه ها بازگشایی می شود.تسلا اخیراً 1000 دستگاه تنفس مصنوعی اهدا كرده است، هرچند منتقدین می گویند كه این ونتیلاتورها از نوع مدلهای غیر تهاجمی بوده اند و كارایی كافی ندارند، چون كه خیلی از بیماران مبتلا به كووید-19 به ونتیلاتورهای تهاجمی احتیاج دارند كه می توانند از راه لوله گذاری داخل بدن، ریه های بیمار را از هوا پر كنند.
با این وجود، "اندرو كوومو" فرماندار نیویورك اظهار داشت كه این ونتیلاتورهای غیر تهاجمی می توانند به نوع مناسب تبدیل شوند تا به ونتیلاتورهای تهاجمی در شرایط بحرانی كمك كنند.
"ایلان ماسك" هم متعاقبا توئیت كرد كه به كلیه بیمارستان ها مشخصات دقیق مدلهای اهدا شده، داده شده است و همه بیمارستان ها تأیید كرده اند كه آنها بسیار مهم هستند و به كار خواهند آمد.
حالا تسلا ویدیویی از ساخت و نحوه كار نخستین ونتیلاتور خویش را به اشتراك گذاشته است كه حدودا تمام آن از قطعات خودروی برقی تسلا ساخته شده است.
از آنجائیكه خیلی از بیمارستان ها در كوشش برای كمك به بیماران مبتلا به كووید-19 برای زنده ماندن، از دستگاه های تنفس مصنوعی استفاده می نمایند و با كمبود آنها مواجهند، شركت ها و كارخانجات در سرتاسر جهان به دنبال كمك به آنها هستند.
"ایلان ماسك" مدیرعامل تسلا كه در ابتدا كروناویروس را جدی نگرفته بود، در هفته های اخیر به بهترین وجه ممكن به كنترل این بحران كمك كرده و در نخستین گام، هزار ونتیلاتوری را كه از چین وارد كرده بود، به بیمارستان ها اهدا كرد.
تسلا بر استفاده هرچه بیشتر از قطعات خودرو های خود تاكید دارد. بدین سان آنها تلاش می كنند با از بین بردن وابستگی به قطعات دیگر، از فشار بیشتر به شركت های تجهیزات پزشكی یا سیستم های بهداشتی اجتناب كنند.
دستگاه ونتیلاتور تسلا با پمپاژ هوای تمیز و اكسیژن به داخل ریه های بیماران مبتلا به كووید-19 به آنها كمك می نماید راحتتر نفس بكشند.1399/01/19
12:54:18
5.0 / 5
3481
تگهای خبر: تولید , دستگاه , ساخت , سرگرمی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات