وضعیت كلاس های مجازی تان چطور است؟

وضعیت كلاس های مجازی تان چطور است؟ دیجیتالر: با وجود اعلام چندباره بهره مندی دانشگاه ها از ترافیك رایگان و كاهش تعرفه اینترنت در برای استفاده از امكانات آموزش مجازی، بنظر می رسد برخی اپراتورهای ارائه دهنده خدمات اینترنتی، هنوز این ابلاغیه را اجرا نكردند.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا، مدارس و دانشگاه ها از هفته ابتدایی اسفند یعنی از همان زمان ورود ویروس كرونا به كشور تعطیل شدند. درواقع به سبب به خطر افتادن سلامت دانش آموزان و دانشجویان در شرایط حضور فیزیكی در كلاس ها، وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم از اولین مراكز كشور بودند كه زنگ تعطیلی مراكز آموزشی را نواختند و با تعطیلی كلاس ها، موضوع آموزش مجازی عنوان شد تا كرونا مانع آموزش در كشور نشود.
بدین جهت بعد از اعلام تعطیلی مراكز آموزشی، در شرایطی كه هنوز مشخص نبود وضعیت سال تحصیلی به چه شكل ادامه پیدا می كند، محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات-اعلام كرد: باتوجه به احتمال تعطیلی مدارس و دانشگاه ها، با همكاری وزارت علوم و آموزش و پرورش، امكانات ویژه ای جهت آموزش مجازی و ازراه دور فراهم شده تا دانش آموزان و دانشجویان ضمن حفظ سلامت خود، از تحصیل علم جا نمانند.
وزیر ارتباطات همین طور با اعلان اینكه ترافیك كلیه كلاس های آموزشی مجازی مورد تایید وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم، برای كاربران رایگان خواهد بود، باتوجه به درخواست كاربران برای ارائه اینترنت رایگان، از ارائه بسته های ۱۰۰ گیگابایتی برای كاربران اینترنت خانگی و ۲۰ گیگابایت اینترنت برای معلمان با همكاری وزیر آموزش و پرورش آگاهی داد.
بعد از آن حسین فلاح جوشقانی -رئیس سازمان فناوری اطلاعات- درباره اقدامات انجام شده برای آموزش مجازی اعلام نمود: سازمان فناوری اطلاعات لیستی از مراكز آموزشی فرستاده كه رگولاتوری آنرا به اپراتورها اعلام نموده تا ترافیكشان را رایگان كنند. سجاد بنابی –نائب رئیس هیات مدیره شركت ارتباطات زیرساخت- نیز از مذاكره با ارائه كنندگان خدمات اینترنتی برای رایگان كردن تعرفه مصرف كاربران در برای پلت فرم ها و خدمات مورد تایید وزارت علوم و آموزش و پرورش آگاهی داد.
با این وجود، با گذشت بیش از یك ماه از شرایطی كه آموزش مجازی شروع شده و با به انتها رسیدن تعطیلات نوروزی، حضور در كلاس های مجازی دانشگاهی الزامی شده، بنظر می رسد هنوز تمامی اپراتورها تعرفه سایت های دانشگاهی و آموزشی را رایگان نكرده اند. این در حالیست كه آذری جهرمی چند روز پیش هم بار دیگر اعلام كرد سایت هایی كه وزارت علوم برای آموزش الكترونیكی دانش آموزان و دانشجویان اعلام نموده بنابر مصوبه ستاد ملی كرونا، به صورت رایگان در اختیار كاربران قرار می گیرد.
یكی دیگر از مواردی كه در استفاده از خدمات اینترنتی همیشه مورد توجه كاربران قرار می گیرد، كیفیت این خدمات است. آموزش مجازی از اسفند و همزمان با تعطیلی دانشگاه ها شروع شد و البته در ایام ابتدایی سایت ها و سامانه های آموزشی با مشكلاتی روبه رو بودند كه برخی به سبب مسائل فنی و برخی به افزایش ترافیك اینترنتی مربوط بود. اما با گردنگیر حضور در كلاس های مجازی بعد از تعطیلات فروردین، این مشكلات تا حد زیادی رفع شده است.
هرچند باوجود شرایط آموزش مجازی كه برای بسیاری فراهم شده، همچنان موانعی پیش روی آموزش مجازی برای برخی دانش آموزان و دانشجویان وجود دارد، همچون اینكه به اذعان وزارت آموزش و پرورش ۳۰ درصد مناطق آموزشی و مدارس دسترسی ارتباطی برای برقراری آموزش های مجازی را ندارند و یا برخی دانشجویان در روستاهای دوردست، نه فقط به اینترنت دسترسی ندارند بلكه حتی از داشتن گوشی هوشمند هم بی بهره هستند.
شما مخاطبان ایسنا، در بخش نظرات این گزارش می توانید با ذكر نام دانشگاه خود، به بیان تجربه تان از آموزش مجازی این روزها بپردازید و درصورتی كه كاهش تعرفه اینترنت توسط اپراتور مورد نظرتان صورت نگرفته و هزینه حضور در این كلاس ها از ترافیكتان كم می شود، اعلام كنید.
منبع:

1399/01/20
19:22:17
5.0 / 5
3550
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات