معرفی پیشگامان واكسن كرونا و آخرین پیشرفت ها

معرفی پیشگامان واكسن كرونا و آخرین پیشرفت ها خراسان رضوی سازمان بهداشت جهانی (WHO) روزانه تعداد زیادی آمار مبتلاشدن به عفونت جدید را در سراسر جهان تایید می كند و همه گیری جهانی همچنان به شكستن ركوردها ادامه می دهد.


به گزارش هندو تایمز، در سراسر جهان کوشش برای یافتن واکسن و جلوگیری از شیوع بیماری ادامه دارد. برمبنای اظهارات سازمان بهداشت جهانی، هم اکنون بیش از ۱۵۰ کاندید واکسن کووید-۱۹ از شرکت های مختلف دارویی در حال تولید هستند که حدود ۴۴ واکسن در آزمایش های بالینی و ۱۱ آزمایش در مراحل آخر قرار دارند.
در اینجا تمام مواردی که شما باید در مورد واکسن های پیشرو بدانید ذکرشده است.
واکسن فایزر و بیو ان تک
واکسن فایزر (Pfizer) و شریک آلمانی آن بیو ان تک (BioNTech) هفته گذشته اعلام نمودند که تجزیه وتحلیل اولیه نشان داد که واکسن آنها در بیش از ۹۰ درصد افراد شرکت کننده (۴۳ هزار نفر) آزمایش واکسن کووید-۱۹ در مرحله سوم موفق عمل کرده است. پروفسور اوغور شاهین (Ugur Sahin)، بنیان گذار و مدیرعامل بیو ان تک اظهار داشت: "هدف این شرکت تحویل بیش از ۳۰۰ میلیون دوز واکسن در سراسر جهان تا آوریل سال آینده است و این واکسن می تواند بر همه گیری تاثیر داشته باشد ".
واکسن شرکت مدرنا
شرکت داروسازی آمریکایی مدرنا (Moderna) احیانا نخستین داده های تجزیه وتحلیل میان دوره ای آزمایش مرحله پایانی کاندید واکسن کووید-۱۹ خودرا منتشر خواهدنمود. این شرکت اخیرا گفته است که داده های اولیه آخرین مرحله آزمایش واکسن III mRNA-۱۲۷۳ برای ارسال به هیات نظارت در حال آماده سازی است، امید اینکه نتایج اولیه به زودی منتشر شود. در این آزمایش ۴۳ هزار و ۵۳۸ نفر شرکت کردند. این شرکت همین طور اعلام نموده است که اگر ارزیابی موقت حداقل ۷۰ درصد موثر باشد، برای مجوز واکسن خود در گروه های پرخطر مجوز استفاده اضطراری درخواست می کند. این شرکت در انتظار تولید ۲۰ میلیون دوز واکسن آزمایشی خود تا آخر سال است.
واکسن کرونا دانشگاه آکسفورد
موسسه سرم هند که آزمایش های مرحله دوم و سوم آسترازنکا (AstraZeneca) دانشگاه آکسفورد به نام کووی شیلد (Covishield) را انجام می دهد، اعلام نمود که هدف آن تولید ۱۰۰ میلیون دوز واکسن تا ماه دسامبر است. مدیر اجرائی موسسه سرم هند، آدار پوناوالا اظهار داشت: اگر داده های آزمایش مرحله آخر نشان دهد که نامزد واکسن در مقابل ویروس محافظت موثر ایجاد می کند، شرکت مستقر در پونا هند ممکنست مجوز استفاده اضطراری را تا دسامبر دریافت کند. وی افزود که نتایج اولیه نشان داده است، هیچ نگرانی در مورد واکسن کوویشیلد وجود ندارد.
واکسن Sputnik-V روسیه
این واکسن که توسط موسسه تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی گامالیا روسیه تولید و وارد هند شده است، آزمایش های آن به زودی شروع می شود. در هند، دکتر ردی کاندیدای واکسن را بر روی حدود ۱۵۰۰ شرکت کننده در یک آزمایش بالینی فاز دوم و سوم در حداقل ۱۰ سایت آزمایش خواهد کرد، برای اینکه ادعا می شود که واکسن ۹۲ درصد در جلوگیری از کووید-۱۹ در یک آزمایش شامل ۱۶ هزار شرکت کننده موثر بوده است.
واکسن جانسون و جانسون (Johnson and Johnson)
جانسون و جانسون آزمایش های خودرا در ماه اکتبر به سبب نگرانی در مورد ایمنی متوقف کرده بودند اما حالا حدود ۶۰۴ میلیون دلار در گسترش قرارداد خود با دولت ایالات متحده برای تولید واکسن JNJ-۷۸۴۳۶۷۳۵ خود هزینه کرده است. واکسنی از یک واحد جانسون و جانسون مقرر است به مرحله سوم آزمایش های بالینی در انگلیس منتقل شود که ایمنی و اثربخشی آن ارزیابی شود. طبق اطلاعیه ای، تعداد افراد شرکت کننده در Janssen Pharmaceutical شامل ۶۰۰۰ داوطلب است و در ۱۷ سایت انجام می شود. این شرکت گفته است که نخستین گروه از نامزد آن می تواند به زودی در ماه ژانویه در دسترس باشد.1399/08/26
14:07:12
5.0 / 5
1387
تگهای خبر: ایمنی , تولید , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات