رئیس شركت OpenAI:

ChatGPT مانند موبایل به یک ابزار روزمره تبدیل می شود

ChatGPT مانند موبایل به یک ابزار روزمره تبدیل می شود دیجیتالر: یکی از بنیان گذاران شرکت توسعه هوش مصنوعی OpenAI که توسعه دهنده ربات هوش مصنوعی ChatGPT است، می گوید این هوش مصنوعی درست مانند تلفن همراهی که امروزه در جیب همه ما وجود دارد، به یک ابزار تبدیل خواهد شد.


به گزارش دیجیتالر به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، گرگ براکمن(Greg Brockman) رییس و یکی از بنیان گذاران شرکت OpenAI می گوید ChatGPT می تواند به بهبود تجربه «سرگرمی تعاملی» کمک نماید.
برمبنای گزارشی که هالیوود ریپورتر(THR) بتازگی منتشر نموده است، براکمن این فناوری را با گروهی از «دستیاران» مقایسه کرده که بی عیب و نقص نیستند، اما مشتاق اند و هیچ گاه نمی خوابند.
وی در جریان یک میزگرد اظهار داشت: تصور کنید اگر بتوانید از هوش مصنوعی خود بخواهید پایان جدیدی برای سریال مورد علاقه تان بسازد یا داستان به شیوه دیگری جلو برود و شاید حتی بتوانید خودرا به عنوان شخصیت اصلی یا نقش دیگری در آنجا قرار دهید.
وی ادامه داد: سرگرمی در آینده نزدیک به این شکل خواهد بود. بطورمثال شاید مردم هنوز از آخرین فصل سریال بازی تاج و تخت و پایان بندی آن ناراحت باشند.


براکمن همین طور گفت: ChatGPT ممکنست به کارِ دشوارِ در رابطه با نوشتن و کدنویسی کمک نماید و در عین حال پتانسیل ارائه یک تجربه سرگرمی تعاملی را نیز داشته باشد.
واکنش هالیوود به نفوذ ChatGPT
تهیه کنندگان هالیوود قبلاً آغاز به گمانه زنی در مورد تأثیرات بالقوه ChatGPT بر صنعت تلویزیون و فیلم سازی، چه مثبت و چه منفی کرده اند.
طبق گفته انجمن نویسندگان آمریکای غرب، آنها بمنظور حمایت های بیش از نویسندگان، توسعه ChatGPT و فناوری های مشابه را زیر نظر دارند.
گزارش THR اشاره کرد که با این وجود، فیلمنامه نویسان ChatGPT را به عنوان ابزاری برای مساعدت با روند نوشتن بجای راهی برای جایگزینی با نویسندگان می دانند.
بگفته براکمن، مشاغلی که کاربران در وهله اول خواهان قضاوت انسانی در آن نیستند، مانند مشاغلی که نیاز به تعدیل محتوا دارند، بهترین مشاغلی هستند که ChatGPT برای جایگزینی آنها مناسب می باشد.
وی ادامه داد: هر جنبه ای از زندگی با این فناوری تقویت می شود و من مطمئن هستم که تعدادی از جنبه ها یا افراد یا شرکت هایی هستند که می گویند «من آنرا نمی خواهم» و این اشکالی ندارد.
وی افزود: من فکر می کنم این واقعا به یک ابزار تبدیل خواهد شد، درست مانند تلفن همراه در جیب شما که هر آینه در صورت نیاز در دسترس خواهد بود.
هفته گذشته استیون اسپیلبرگ کارگردان مشهور هالیوود درباره ی ظهور هوش مصنوعی و این که فناوری چت بات هوش مصنوعی مانند ChatGPT را فاقد روح می داند، اظهار نظر کرد.
اسپیلبرگ در یک مصاحبه اظهار داشت: من عاشق هر آن چیزی هستم که نه ازطریق یک کامپیوتر، بلکه ازطریق یک انسان خلق می شود.
وی ادامه داد: روح، غیرقابل تصور و غیرقابل توصیف است و با هیچ الگوریتمی نمی توان آنرا ایجاد کرد، فقط چیزی است که در همه ما وجود دارد.
منبع:

1401/12/22
12:24:21
5.0 / 5
204
تگهای خبر: بازی , تجربه , تلفن همراه , ربات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
دیجیتالر
digitaler.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دیجیتالر محفوظ است

دیجیتالر

معرفی محصولات دیجیتال و فناوری اطلاعات